Diari digital d'Andorra Bondia
L’estadi Fadil Vokrri de Pristina que acollirà la ronda preliminar de la Lliga de Campions.
L’estadi Fadil Vokrri de Pristina que acollirà la ronda preliminar de la Lliga de Campions.

FC Santa Coloma-Tre Penne, a la preliminar de la Champions


Escrit per: 
Redacció/Foto: UEFA

Els representants andorrans ja coneixen els seus rivals en les rondes preliminars de la Lliga de Campions i de l’Europa League. En el cas de la màxima competició continental, el sorteig celebrat a la seu de la UEFA a Nyon va emparellar el campió andorrà, el Vall Banc FC Santa Coloma amb el campió de San Marino, el Tre Penne, en una de les semifinals del mini torneig que disputen els campions de les quatre lligues amb pitjor coeficient d’Europa, i que se celebrarà del 25 al 28 de juny a Pristina (Kosovo).

Si el dia 25 els homes de Marc Rodríguez superen el conjunt sanmarinès s’enfrontaran en la final del dia 28 al vencedor del matx que jugaran el Feronikeli, campió kosovar, i el Lincoln Red Imps de Gibraltar, conjunt amb qui els colomencs ja es van enfrontar en la prèvia de la Lliga de Campions de la temporada 2015-2016.
El vencedor d’aquesta ronda preliminar disputarà la primera prèvia de la Lliga de Campions, que es jugarà els dies 9 i 10 de juliols (anada) i 16 i 17 del mateix mes (tornada), mentre que els altres tres equips passaran a disputar la segona ronda de classificació per a l’Europa League.
Precisament, en la segona competició continental, la UE Engordany, que va ser capaç de superar la primera ronda la temporada passada, també tindrà rival sanmarinès en la ronda preliminar després que el sorteig d’ahir l’aparellés amb l’SP La Fiorita. El campió de la Copa Constitució jugarà el partit d’anada a San Marino el 27 de juny i la tornada al Principat el 4 de juliol.
El segon representant andorrà, la UE Sant Julià, segon a la Lliga Multisegur Assegurances, s’enfrontarà a l’Europa FC de Gibraltar, també segon de la lliga del seu país que va acabar a només dos punts del campió Lincoln Red Imps, amb l’anada al Principat, també el 27 de juny, i la tornada el dijous següent a GIbraltar. 
La resta d’emparellaments per optar a una de les set places de la primera ronda de classificació per a l’Europa League són FC Progrès (Luxemburg)-Cardiff MU (Gal·les); Ballymena (Irlanda del Nord)-NSI Runavik (Illes Feroe); Pristina (Kosovo)-ST Joseph’s FC (Gibraltar); Tre Fiori (San Marino)-Ki Klaksvík (Illes Feroe) i Barry Town United FC (Gal·les)-Cliftonville FC (Irlanda del Nord).

FC Santa Coloma
Tre Penne
preliminar
Champions
Número de vots: 7
Comentaris: 0

Contacta amb nosaltres

Baixada del Molí, 5
AD500 Andorra la Vella
Principat d'Andorra

Telèfon: + 376 80 88 88 · Fax: + 376 82 88 88

Envian'ns un correu electrònic